SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O BADANIU

Tworzymy mobilną aplikację

bazującą na terapii poznawczo-behawioralnej oraz wspierającą osoby zmagające się z objawami depresji.

Poniżej postaraliśmy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące badania atrakcyjności i bezpieczeństwa aplikacji. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu.

Czego dowiem się biorąc udział w badaniu?
Badana część programu składa się z 12 Zagadnień tematycznych. Każde Zagadnienie zawiera materiały psychoedukacyjne w formie nagrań wideo prezentujących rozmowę psychoterapeuty z osobą z depresją, materiałów tekstowych podsumowujących pojawiające się w filmie informacje oraz ćwiczeń służących doskonaleniu nabytych podczas pracy z Zagadnieniem umiejętności. Podczas korzystania z programu będziesz mógł/mogła się dowiedzieć m.in.: 
czym jest depresja, jak rozpoznawać, sprawdzać i podważać nieprzydatne myśli, jak odróżniać je od emocji, a także czym są i jak sobie radzić ze sztywnymi przekonaniami dotyczącymi siebie, innych ludzi i świata, które utrudniają nam codzienne funkcjonowanie i mogą pogarszać samopoczucie.  

Jakie dwie grupy będą brać udział w badaniu aplikacji?
Udział w kursie możliwy będzie w jednym z dwóch modeli - w wersji 
samodzielnej  uczestnik badania będzie korzystał z programu opierając się jedynie o przygotowane materiały, natomiast w wersji  wspieranej  uczestnik będzie miał możliwość skorzystania z pomocy psychologa. Wsparcie psychologa będzie polegać na wymianie wiadomości e-mail, obejmujących informacje dotyczące poruszanych w kursie Zagadnień, wykonanych w programie ćwiczeń oraz wsparcie motywacyjne. Psycholog odpowiadać będzie na wiadomości od uczestnika badania w ciągu 24 h w dni robocze. 

Czy udział w badaniu jest płatny? Co mogę zyskać?  
Udział w badaniu jest całkowicie bezpłatny dla uczestnika. Oznacza to, że nie otrzymasz wynagrodzenia za udział w badaniu, ale co ważniejsze nie poniesiesz w związku z nim żadnych kosztów. Zyskasz za to możliwość zdobycia wiedzy na temat depresji oraz sposobów radzenia sobie z obniżonym nastrojem. Otrzymasz także spersonalizowany opis swoich objawów oraz możliwość omówienia go podczas indywidualnej konsultacji z psychologiem, który odpowie na Twoje pytania dotyczące wyników kwestionariusza oraz omówi z Tobą dostępne na rynku możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej. Dla osób, które wezmą udział w badaniu przygotowaliśmy specjalną ofertę - kiedy skończymy prace nad projektem, rozwiniemy go o kolejne moduły i wprowadzimy na rynek, będziesz mieć możliwość darmowego dostępu do całego programu. 

Czy udział w badaniu jest bezpieczny? 
Projekt badawczy został sprawdzony i pozytywnie oceniony przez właściwą komisję bioetyczną oraz zewnętrznych ekspertów. Ryzyko związane z udziałem w badaniu jest minimalne, gdyż planowane działania są nieinwazyjne. Należy mieć jednak na uwadze, że każde oddziaływanie psychologiczne (nawet oparte głównie na psychoedukacji, tak jak nasz program) wiąże się z ryzykiem obniżenia nastroju. W przypadku znaczącego pogorszenia samopoczucia, będziesz mieć możliwość skorzystania z bezpłatnej rozmowy z naszym psychologiem.


Jeśli chcesz jako jedna z pierwszych osób wypróbować aplikację, weź udział w naszym badaniu sprawdzającym atrakcyjność i bezpieczeństwo metody, którą zastosujemy w programie.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o samym projekcie, zapraszamy na naszą stronę.